`

To nasze początki:) Odwiedź nas jeszcze raz!

Aktualności

Półroczne podsumowania, czyli każdemu według jego zasług...

Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo jak, ale...pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018 pogrążyło się w kategorii wspomnień. Mało tego: jesteśmy już po feriach zimowych i z wielkim zapewne zapałem wkraczamy w etap kontynuacji, który zawiedzie nas... aż do wakacji...

 

 


12 stycznia odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej, na którym zostały zatwierdzone wyniki klasyfikacji w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018. Uchwała podjęta w tej sprawie jest zawsze podsumowaniem naszej pracy i jej owoców.

29 stycznia odbył się specjalny apel, na którym dyr Jan Polak zapoznał wszystkich uczniów ze wspomnianymi wynikami.

 

 

 

 

 

 

Zgodnie z kilkuletnią juz tradycją, uczniom wyróżniającym się w nauce, wręczone zostały pamiątkowe dyplomy. Otrzymało je aż 40 uczniów: 22 w klasach I-III szkoły podstawowej oraz 18 uczniów ze średnią ocen 4,75 i powyżej w pozostałych klasach.

 

 

 

Klasa I: Julia Baran, Patrycja Baran, Kacper Bogusz, Julian Kluczek, Wiktoria Kot, Lena Kublik, Aleksandra Majek, Bartosz Świątek, Aleksandra Świtek (nb), Lena Wysocka

 

 

 

 

Klasa II: Kacper Bogusz (nb), Maja Drosio, Piotr Ożarek (nb), Julia Szostek, Przemysław Tomaszewski

 

 

 

 

Klasa III: Emilia Kania (nb), Bartosz Miszta, Michalina Mucha, Mateusz Ożarek, Hubert Piwowarczyk, Anna Świder, Szymon Woźny (nb)

 

 

 

Klasa IV: Arkadiusz Kania, Bartosz Kornel Ożarek, Patryk Wojewódzki

Klasa V: Paweł Eleryk, Krystian Kania, Adrian Zawolski

Klasa VI: Kinga Kania, Kinga Ośko, Aleksandra Polak, Weronika Reda, Maria Świerczewska

Klasa VII: Julia Kania

 

 

 

 

 

Klasa II gim.: Anna Eleryk, Natalia Kluczek, Alicja Miszta, Kinga Piwowarczyk

Klasa III gim.: Alicja Wicińska, Konrad Maciejewski (nb), Urszula Polak (nb)

 

 

 

Wręczono również dyplomy dla uczniów "szczególnie miłujących szkołę", czyli tych, którzy uzyskali stuprocentową frekwencję. Takich "miłośników szkoły" jest u nas aż 28.

 

 

 

 

Klasa I: Kuba Filipczak, Adam Maciejewski (nb),  Aleksandra Majek, Jakub Pałdyna

klasa II: Oliwia Dzięcioł, Jan Kozioł, Łukasz Kraszewski, Oliwia Maślankiewicz, Piotr Ożarek, Klaudia Zadrożna

Klasa III: Damian Maślankiewicz, Mateusz Ożarek

Klasa IV: Patrycja Jaroń, Bartosz Kot, Bartosz Jakub Ożarek, Bartosz Kornel Ożarek

Klasa V: Tomasz Krzewski

Klasa VI: Paulina Ositek, Kinga Ośklo, Weronika Reda, Kinga Skóra

Klasa VII: Marta Krzewska, Krystian Płatek

Klasa II gim.: Mateusz Bekacz, Julia Maciejak, Adrian Maciejak, Piotr Powałka, Jakub Szymański

 

 

 

Podczas apelu wręczona została nagroda, którą uczeń kl. V Dawid Polak zdobył w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Jesienne duszki i skrzaty". Serdecznie gratulujemy Dawidowi i opiekunowi p. Krzysztofowi Izdebskiemu!

 

 

 

 

 

Wielkie brawa otrzymali również nasi reprezentanci w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Stoczka Łuk., który odbywał się w ostatnią sobotę ferii. Nasza drużyna w składzie: Paweł Eleryk (K), Krystian Kania, Damian Kluska, Arkadiusz Kania, Dawid Polak (G) oraz Tomasz Krzewski, Patryk Luty i Łukasz Tomaszewski zaprezentowała się świetnie wygrywając turniej i zdobywając Puchar Burmistrza! Gratulujemy chłopcom i trenerowi p. Bogdanowi Kani.

 

 

 

 

 

 

Dosyć długie to podsumowanie, ale i półrocze nie jest wcale krótkie :) Rozpoczęło się już następne, a na kolejne podsumowanie przyjdzie nam poczekać aż do czerwca...

 

 

 


Z przyrodą za pan brat

 

 

 

 

Pod wymienionym w tytule hasłem uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Seroczynie realizowali Program edukacji ekologicznej, który miał zwrócić uwagę odbiorców na problem dewastacji i konieczność ochrony środowiska najbliższej okolicy. Program był sfinansowany przez przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 13908,27 zł i Gminę Wodynie w kwocie 2000 zł. Większość działań była prowadzona na terenie naszej Gminy.

 

 

 

 

Według założeń Programu zostały zrealizowane różnorodne przedsięwzięcia promujące ekologię i pogłębiające wiedzę ekologiczną. Podzieleni na grupy projektowe uczniowie pod opieką nauczycieli wykonali działania, których efektem są foldery, prezentacje, plakaty, gazetki oraz ulotki informacyjne. Inauguracji programu dokonano podczas akcji „Dzień Ziemi”. Odbyły się akcje: „Sprzątanie Świata” i „Dzień bez zakupów”, w których udział wzięli wszyscy uczniowie. Pozostałe działania realizowały już poszczególne grupy projektowe.

 

 

 

 

 

Grupa p. Teresy Waszczak analizowała biologiczny stan jakości wody rzeki Świder. Uczniowie otrzymali informacje dotyczące fauny i flory rzeki a na podstawie występujących organizmów (bioindykatorów) ocenili stan czystości wody. Dokonując ewidencji form ochrony przyrody Gminy Wodynie uczniowie poznali atrakcje przyrodnicze środowiska lokalnego oraz ocenili stan przyrody najbliższej okolicy. Kolejne działanie - realizacja projektu edukacyjnego pt.: Czy wiesz czym oddychasz? przyczyniło się do uzyskania świadomości nt. szkodliwości spalania odpadów w kotłowniach przydomowych. Ulotki informacyjne, które trafiły do środowiska lokalnego przyczyniły się do podniesienia świadomości ekologicznej a tym samym poprawy stanu środowiska.      

 

 

           

 

 

Kolejna grupa pod opieką p. Marzeny Szymańskiej analizowała budowę doliny rzecznej, formy działalności i funkcje rzeki. Podczas wyjazdu edukacyjnego do Tatrzańskiego Parku Narodowego uczniowie poznali specyfikę środowiska prawnie chronionego. Gazetka ścienna przybliżyła wszystkim postać św. Franciszka jako patrona ekologów zaś plakaty promujące Dzień bez Zakupów były formą protestu przeciw nadmiernemu konsumpcjonizmowi. Uczniowie zrozumieli, że bezmyślne kupowanie rzeczy niepotrzebnych, to zwiększenie ich produkcji, które wiąże się z negatywnymi zmianami w środowisku.

 

 

 

 

Grupa p. Jana Polaka zajęła się z kolei tematem odnawialnych źródeł energii. Uczniowie poznali alternatywne źródła energii z uwzględnieniem niekonwencjonalnych metod wytwarzania energii na terenie Gminy Wodynie. Podczas wyjazdu i wyjścia edukacyjnego uczniowie poznali zasadę działania stacji uzdatniania wody i stacji oczyszczania ścieków. Warsztaty wyjazdowe do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej przy Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie poszerzyły wiedzę na temat różnorodności świata roślin i bioindykatorów. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali preparaty mikroskopowe, dokonali ich obserwacji i analizy.

Ostatnia grupa pod opieką p. Moniki Świętochowskiej dokonała analizy chemicznej próbek wody i gleby z różnych źródeł i miejsc najbliższej okolicy.

  

 

 

 

 

Przygotowane podczas realizacji projektu prezentacje multimedialne, plakaty, gazetki, ulotki informacyjne oraz dokumentacja fotograficzna posłużą do dalszej pracy z młodzieżą i współpracy ze środowiskiem lokalnym; będą też  wykorzystywane jako materiał edukacyjny do przeprowadzania zajęć o tematyce ekologicznej (podobnie zakupione plansze edukacyjne, zestawy do analizy biochemicznej czy gry i wydawnictwa o tematyce ekologicznej).

 

 

  

 

Zakupione w ramach Projektu wyposażenie Pracowni Ekologicznej  pozwoli na uatrakcyjnienie form zajęć i monitorowanie stanu  środowiska najbliższej okolicy.

Marzena Szymańska

Historia

()