`

To nasze początki:) Odwiedź nas jeszcze raz!

Aktualności

Czas podsumowania, czyli zakończenie roku szkolnego.

 

Kolejny rok szkolny powoli staje się przeszłością...Wielu twierdzi, że nastąpiło to jeszcze szybciej niż zwykle. Dla jednych był to rok bardzo dobry, dla innych udany trochę mniej. Na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017 spotkali się i jedni, i drudzy...

 


Rada Pedagogiczna, na  posiedzeniu, które odbyło się 19 czerwca, dokonała klasyfikacji 99 uczniów szkoły podstawowej i 63 uczniów gimnazjum. Promocję do następnej klasy uzyskało 99 uczniów szkoły podstawowej i 61 uczniów gimnazjum. Wyznaczone zostały terminy egzaminów poprawkowych dla dwóch uczniów, a 21 uczniów ukończyło naukę w Publicznym Gimnazjum w Seroczynie.

 

W piątek, 23 czerwca, o godz.8.00 rozpoczęliśmy uroczystość zakończenia roku szkolnego. Wszyscy wzięliśmy udział w Mszy Świętej odprawionej przez naszego ks. Proboszcza Bogdana Potapczuka. Po Mszy, prowadzeni przez Poczet Sztandarowy, udaliśmy się do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej uroczyście podsumowaliśmy cały rok pracy.

 

Spotkanie prowadził wicedyr. Janusz Eleryk. Po wprowadzeniu Sztandaru i odśpiewaniu Hymnu szkoły, głos zabrał dyr. Jan Polak dziękując całej społeczności szkolnej za pracę w minionym roku. Następnie Wójt Gminy Wojciech Klepacki wręczył stypendia uczniom, którzy spełnili dwa, określone regulaminem, kryteria: uzyskali średnią ocen minimum 5,1 (szkoła podstawowa) i 4,9 (gimnazjum) oraz osiągnęli sukces w konkursie przedmiotowym, lub artystycznym na poziomie minimum powiatu. W naszych szkołach udało się to w sumie sześciu uczniom:

 

  • Anna Eleryk (kl. I gim.) - laureatka powiatowych eliminacji Konkursu Recytatorskiego "Między wierszami".
  • Paweł Eleryk (kl. IV) - laureat powiatowych eliminacji Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego oraz II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie na wsi".
  • Julia Kania (kl. VI) - wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".
  • Krystian Kania (kl. IV) - wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".
  • Antoni Maciejewski (kl. V) - III miejsce w II Powiatowym Konkursie Fotograficznym Ekologiczno-Przyrodniczym
  • Maria Świerczewska (kl. V) - laureatka powiatowych eliminacji Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego.

 

Rodzice wymienionych uczniów otrzymali od Wójta Gminy Listy Gratulacyjne.

 

 

 

 

 

 

 

Kolejnym punktem było pożegnanie klasy III gimnazjum. Ukończyło ją 21 uczniów. Po wystąpieniu wychowawcy, p. Elżbiety Ożarek, wręczone zostały Listy Gratulacyjne rodzicom Tomasza Gryczki, Julii Kozioł, Kamila Urbanka i Aleksandra Wiedeńskiego którzy uzyskali wysokie wyniki podczas egzaminu gimnazjalnego. Świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymali: Patrycja Bieniek, Aleksandra Gryczka, Tomasz Gryczka, Julia Kozioł, Aneta Wideńska i Aleksander Wiedeński. Pawel Rogala otrzymał nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce. Wojciech Bekacz, Tomasz Gryczka i Julia Kozioł zostali nagrodzeni za wzorową frekwencję, a Patrycja Bieniek, Tomasz Gryczka, Julia Kozioł, Katarzyna Reda, Patrycja Szeląg i Aneta Wideńska za aktywną działalność na rzecz klasy i szkoły. Aneta Wideńska i Julia Kozioł zostały również nagrodzone przez CENTRUM Medyczno-Diagnostyczne za wolontariat realizowany w ZOL Oleśnica. Podziękowania otrzymali także rodzice pracujący w trójce klasowej.

 

Uczniowie, a właściwie już absolwenci III klasy, pożegnali swoją wychowawczynię i całą społeczność szkolną oraz złożyli uroczyste ślubowanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po wyprowadzeniu Sztandaru nastąpił dalszy ciąg pożegnań. Po 35 latach pracy w naszej szkole, na zasłużoną emeryturę postanowiła odejść p. Elżbieta Ożarek. Dyrektorzy wręczyli Pani Elżbiecie kwiaty, nagrodę i podziękowali za te wszystkie lata. Podziękowania złożyli również rodzice. Salę wypełniły dźwięki utworu "Pamięć", który zaintonował na saksofonie p. Krzysztf Izdebski, a zaśpiewała Julia Kania. Było wzruszająco i ...tanecznie! Potem były imieninowe życzenia dla Dyrektora Jana i artystyczne pożegnanie absolwentów w wykonaniu klasy II gimnazjum, która przygotowała również prezenty - niespodzianki dla starszych kolegów. Gorące brawa pożegnały absolwentów, którzy udali się na spotkanie do swojej klasy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym momencie rozpoczęło się wręczanie nagród i świadectw z wyróżnieniem uczniom pozostałych klas. Świadectwa z wyróżnieniem (średnia minimum 4,75) zdobyło 12 uczniów klas IV-VI i 9 uczniów z klas pierwszej i drugiej gimnazjum. O uczniach kl. III pisaliśmy już wcześniej.

 

 

 

 

 

 

Klasa II gim. : Urszula Polak, Konrad Maciejewski, Alicja Wicińska

 

 

 

 

 

Klasa I gim. : Anna Eleryk, Alicja Miszta, Julia Kot, Natalia Kluczek, Dominika Wysocka, Kinga Piwowarczyk

 

 

 

 

 

 

 

      Klasa VI:  Julia Kania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasa V: Weronika Reda, Kinga Ośko, Maria Świerczewska, Antoni Maciejewski, Kinga Kania, Aleksandra Polak, Kinga Skóra

 

 

 

 

 

 

 

Klasa IV : Paweł Eleryk, Krystian Kania, Adrian Zawolski, Łukasz Tomaszewski

 

 

 

 

 

 

 

Klasa III : Bartosz Kornel Ożarek, Patryk Wojewódzki, Arkadiusz Kania, Patrycja Jaroń

 

 

 

 

 


 

Klasa II : Szymon Woźny, Michalina Mucha, Anna Świder, Emilia Kania, Hubert Piwowarczyk, Dawid Płatek

 

 

 

 

 

 

Klasa I : Oliwia Dzięcioł, Kacper Bogusz, Julia Szostek, Piotr Ożarek, Przemysław Tomaszewski, Maja Drosio

 

 

 

Nagrody za czytelnictwo w szkole podstawowej otrzymali Julia Baran, Klaudia Zadrożna, Wiktoria Bieniek, Patrycja Jaroń, Wiktoria Smółka, Natalia Mucha i Dawid Bieniek, a w gimnazjum Julia Kot, Urszula Polak i Aleksandra Gryczka.

 

 

To był kolejny dobry, choć trudny rok w naszej szkole...Nasi uczniowie odnieśli wiele sukcesów ciesząc siebie, swoich rodziców i nauczycieli. Były oczywiście i problemy, ale nie udało im się nas przerosnąć :) Tak, czy inaczej wszyscy zasłużyliśmy na wakacyjny odpoczynek...I niech będzie on radosnym i bezpiecznym czasem...

 

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku wspierali nasze działania!

 

Na ten wakacyjny czas "zamilknie" zapewne i nasza strona. W tym roku zamieściliśmy 53 artykuły w dziale Aktualności. Umieszczono w nich 21 reportaży filmowych i setki zdjęć. W dziale "Archiwalia" zamieszczono sześć reportaży z bardzo dawnych lat.

Uruchomiony został również profil szkoły na Facebook'u. I właśnie tam zapewne będziemy zamieszczać wakacyjne nowiny :)

 

Do zobaczenia po wakacjach!


Z przyrodą za pan brat

 

 

 

 

Pod wymienionym w tytule hasłem uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Seroczynie realizowali Program edukacji ekologicznej, który miał zwrócić uwagę odbiorców na problem dewastacji i konieczność ochrony środowiska najbliższej okolicy. Program był sfinansowany przez przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 13908,27 zł i Gminę Wodynie w kwocie 2000 zł. Większość działań była prowadzona na terenie naszej Gminy.

 

 

 

 

Według założeń Programu zostały zrealizowane różnorodne przedsięwzięcia promujące ekologię i pogłębiające wiedzę ekologiczną. Podzieleni na grupy projektowe uczniowie pod opieką nauczycieli wykonali działania, których efektem są foldery, prezentacje, plakaty, gazetki oraz ulotki informacyjne. Inauguracji programu dokonano podczas akcji „Dzień Ziemi”. Odbyły się akcje: „Sprzątanie Świata” i „Dzień bez zakupów”, w których udział wzięli wszyscy uczniowie. Pozostałe działania realizowały już poszczególne grupy projektowe.

 

 

 

 

 

Grupa p. Teresy Waszczak analizowała biologiczny stan jakości wody rzeki Świder. Uczniowie otrzymali informacje dotyczące fauny i flory rzeki a na podstawie występujących organizmów (bioindykatorów) ocenili stan czystości wody. Dokonując ewidencji form ochrony przyrody Gminy Wodynie uczniowie poznali atrakcje przyrodnicze środowiska lokalnego oraz ocenili stan przyrody najbliższej okolicy. Kolejne działanie - realizacja projektu edukacyjnego pt.: Czy wiesz czym oddychasz? przyczyniło się do uzyskania świadomości nt. szkodliwości spalania odpadów w kotłowniach przydomowych. Ulotki informacyjne, które trafiły do środowiska lokalnego przyczyniły się do podniesienia świadomości ekologicznej a tym samym poprawy stanu środowiska.      

 

 

           

 

 

Kolejna grupa pod opieką p. Marzeny Szymańskiej analizowała budowę doliny rzecznej, formy działalności i funkcje rzeki. Podczas wyjazdu edukacyjnego do Tatrzańskiego Parku Narodowego uczniowie poznali specyfikę środowiska prawnie chronionego. Gazetka ścienna przybliżyła wszystkim postać św. Franciszka jako patrona ekologów zaś plakaty promujące Dzień bez Zakupów były formą protestu przeciw nadmiernemu konsumpcjonizmowi. Uczniowie zrozumieli, że bezmyślne kupowanie rzeczy niepotrzebnych, to zwiększenie ich produkcji, które wiąże się z negatywnymi zmianami w środowisku.

 

 

 

 

Grupa p. Jana Polaka zajęła się z kolei tematem odnawialnych źródeł energii. Uczniowie poznali alternatywne źródła energii z uwzględnieniem niekonwencjonalnych metod wytwarzania energii na terenie Gminy Wodynie. Podczas wyjazdu i wyjścia edukacyjnego uczniowie poznali zasadę działania stacji uzdatniania wody i stacji oczyszczania ścieków. Warsztaty wyjazdowe do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej przy Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie poszerzyły wiedzę na temat różnorodności świata roślin i bioindykatorów. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali preparaty mikroskopowe, dokonali ich obserwacji i analizy.

Ostatnia grupa pod opieką p. Moniki Świętochowskiej dokonała analizy chemicznej próbek wody i gleby z różnych źródeł i miejsc najbliższej okolicy.

  

 

 

 

 

Przygotowane podczas realizacji projektu prezentacje multimedialne, plakaty, gazetki, ulotki informacyjne oraz dokumentacja fotograficzna posłużą do dalszej pracy z młodzieżą i współpracy ze środowiskiem lokalnym; będą też  wykorzystywane jako materiał edukacyjny do przeprowadzania zajęć o tematyce ekologicznej (podobnie zakupione plansze edukacyjne, zestawy do analizy biochemicznej czy gry i wydawnictwa o tematyce ekologicznej).

 

 

  

 

Zakupione w ramach Projektu wyposażenie Pracowni Ekologicznej  pozwoli na uatrakcyjnienie form zajęć i monitorowanie stanu  środowiska najbliższej okolicy.

Marzena Szymańska

Historia

()